Porady - Kasy fiskalne i drukarki fiskalne w najlepszych cenach
Moje konto Moje konto

Porady

Kasa fiskalna czy drukarka fiskalna

Kasa fiskalna czy drukarka fiskalna - kasa-czy-drukarka-fiskalna1.jpg

10 NAJSKUTECZNIEJSZYCH porad, jak wybrać urządzenie fiskalne dostosowane 
do swoich potrzeb, finansów i oczekiwań.

Kasy fiskalne - mały poradnik

Kasy fiskalne - mały poradnik - poradnik-podatnika-kasy-fiskalne.jpg

PODATNIKU - jeśli realizujesz sprzedaż towarów lub usług, również w zakresie handlu i gastronomii osobom fizycznym nie prowadzącym działalności gospodarczej, jak również osobom fizycznym prowadzącym działalność gospodarczą w formie indywidualnych gospodarstw rolnych  POSIADASZ ZOBOWIĄZANIE DO ZAINSTALOWANIA KASY FISKALNEJ. 

Rezerwowa kasa fiskalna

Rezerwowa kasa fiskalna - kasa-fiskalna-novitus-next.png

Drogi posiadaczu kasy fiskalnej

Szukałeś, znalazłeś i kupiłeś kasę fiskalną, jesteś jej "szczęśliwym" posiadaczem. Powinieneś również liczyć z faktem, iż jak każde urządzenie elektroniczne, kasa fiskalna podlega również wszelkim fizycznym prawom.

Jakie znaczenie mają powyższe słowa w praktyce? To ogromnie proste, kasy fiskalne także mogą się popsuć.

 

Kto musi zamontować kasę fiskalną w 2019 roku?

Kto musi zamontować kasę fiskalną w 2019 roku? - kasa-fiskalna-aclas-kos-1.jpg

Zakładając firmę, w której planujesz prowadzić sprzedaż dla klientów detalicznych powinieneś  wiedzieć, czy musisz od razu zamontować kasę fiskalna. Są branże, które zostały zobligowane przez Ministerstwo Finansów do prowadzenia sprzedaży detalicznej przez kasy fiskalny lub drukarki fiskalne już od pierwszego paragonu. W takim wypadku żadne zwolnienia nie będą mogły obowiązywać. Dlatego dobrze byś wiedział, czy twoja firma nie znajduje się na wykazie firma posiadających taki obowiązek.

Zwrot ulgi za zakup kasy fiskalnej lub drukarki fiskalnej

Zwrot ulgi za zakup kasy fiskalnej lub drukarki fiskalnej - zwrot-ulgi-za-kase-fiskalna.jpg

Przedsiębiorcy, którzy zostają zobowiązani zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Finansów do zainstalowania kasy fiskalnej do prowadzenia sprzedaży detalicznej (na rzecz osób nieprowadzących działalności gospodarczej lub rolników ryczałtowych), czy też tacy, którzy instalują kasy fiskalne lub drukarki fiskalne bez takiego zobowiązania mogą liczyć na ZWROT PEŁNEJ KWOTY z tego tytułu.

Producenci kas fiskalnych kontra dystrybutorzy

Producenci kas fiskalnych kontra dystrybutorzy - producenci-kontra-dystrybutorzy.jpg

W Polsce kasy fiskalne i drukarki fiskalne są rozprowadzane przez Producentów i Dystrybutorów. Producenci urządzeń fiskalnych od początku do końca projektują, konstruują, testują i sprzedają kasy fiskalne, czy też drukarki fiskalne. Producent może również posiadać w Polsce swoje przedstawicielstwo, gdzie wprowadza swoje urządzenia zgodnie z obowiązującym prawem. Natomiast zakłady produkcyjne zazwyczaj ma umiejscowione w innym kraju. Dystrybutorzy oferują już gotowe kasy fiskalne lub drukarki fiskalne z reguły wyprodukowane przez zagraniczną firmę - producenta.